امروز پنج شنبه  18 آذر 1400
تعداد بازدید : 307 - تاریخ خبر : 1400/07/04 - 10:46
سیمای اربعین در تلویزیون

شبکه‌های سیما به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان، ویژه برنامه‌های متعددی را تدارک دیده و به روی آنتن می فرستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه های سیما در آستانه اربعین حسینی، ارتباط زنده با کربلای معلی، ویژه برنامه های تلویزیونی، مستند و ... را در جدول پخش برنامه های خود جانمایی کرده اند.

 

*** اربعین با «موکب عشق» شبکه یک

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی شبکه یک ویژه های برنامه «من او»، «موکب حاج قاسم»، «دم عشق»، «خیابان ایران» و ۲ فیلم سینمایی تدارک دیده است.

مستند «من او» با موضوع استقبال مردم عراق از زوار ایرانی، از برنامه های اربعینی شبکه یک است که ساعت ۴۰ : ۲۳ دقیقه پخش می شود.

«موکب عشق» دیگر برنامه تهیه شده در گروه پخش شبکه یک است که هر شب بعد از اذان مغرب و حدود ساعت 18:20 دقیقه پخش می شود و به صورت زنده مسیر حرکت زوار از نجف تا کربلا و شرایط زوار اربعین حسینی در مسیر را به تصویر می کشد.

مستند «دم عشق» هم که با موضوع گفتگو با مداحان و شعرای اهل بیت علیهم السلام و حال و هوای اربعین حسینی تهیه شده است از امشب تقدیم بینندگان می شود، این مستند که در ۵ قسمت ۵۰ دقیقه ای در گروه بسیج تهیه شده است، هر شب حدود ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

اما ویژه برنامه «خیابان ایران» از ساعت 12:15روز دوشنبه ۵ مهرماه با اجرای هادی صلح جو، میثم آقابیگی و محمدحسین صیرفی، تا ساعت ۱۴ تقدیم بینندگان می شود، ارتباط مستقیم با کربلا و مراکز استان‌ها و پخش مرثیه سرایی ها از تهران و استان‌ها از محورهای برنامه «خیابان ایران» است که در گروه پخش شبکه یک تولید شده است.

 

*** «عشق بی پایان» شبکه دو در اربعین حسینی

شبکه دو سیما با ویژه برنامه های «عشق بی پایان»، «کوی محبت»، «یک قرن با حسین (ع)»، «ماه در می زند»، «محاکات»، «نشان ارادت»، مستند «پول تمیز»، «سخنرانی و مداحی» و ... در اربعین حسینی با بینندگان این شبکه همراه خواهد بود.

برنامه «عشق بی پایان» با اجرای محمدرضا حسینیان از کربلای معلی به‌صورت زنده روی آنتن شبکه دو می‌رود. رویکرد این برنامه کاملا اجتماعی بوده و گفت‌وگویی جذاب با کادر درمان و پزشکی کشور که قریب به 2 سال با مجاهدت‌های خود به درمان بیماران کرونایی پرداخته‌اند، خواهد داشت.

 «عشق بی‌پایان» تهیه شده در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج و مرکز رسانه‌ای سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری دفتر صداوسیمای ایران در بغداد بوده که در گروه معارف شبکه دو تهیه شده و از جمعه ۲ مهرماه بعد از خبر ۲۰:۳۰ طی 5 شب از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مستند «پول تمیز» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی وحید چاوش پویشی است درباره اقتصاد اربعین، اقتصادی که بر خلاف اصول رایج در همه دنیا، بر مبنای منفعت‌طلبی نیست. در این برنامه کارشناسان اقتصادی در این باره صحبت خواهند کرد. به تصویر کشیدن اقتصاد و گردش مالی که در پیاده‌روی اربعین حسینی در جریان است از اولویت‌ها و اهداف ساخت این مستند است.

برنامه «کوی محبت» اربعین امسال نیز مانند سالیان گذشته به صورت ویژه ای با عاشقان و زائران اباعبدالله همراه شده است. انعکاس رویداد پیاده روی اربعین و گفتگو با مسئولین و کارشناسان، پخش زنده از مسیر حرکت کاروان پیاده روی اربعین، ارتباط زنده از کربلا با حضور کارشناسان مذهبی، شاعران و مداحان اهل بیت (ع) و در ساعات مختلف گزارش هایی از حال و هوای زائران حرم سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) را به تصویر می کشد. این برنامه کاری است از گروه معارف به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی که جمعه 2 مهر ساعت 23 شنبه تا دوشنبه 3 الی 5 مهر ساعت 23:30 و دوشنبه 5 مهر ساعت 13:30روانه آنتن می‌شود.

برنامه «یک قرن با حسین (ع)» به تهیه‌کنندگی هادی خدادی دوشنبه 5 مهر ساعت 23:30 به واکاوی ریشه ها و عناصر حماسه اربعین حسینی در عصر حاضر به عنوان یکی از مهمترین پدیده های قرن می‌پردازد.

برنامه گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی که با محوریت بازگو کردن تجربه های معنوی و ارادت چهره های فرهنگی، هنری و... به سیدالشهدا (ع) تهیه‌ شده، دوشنبه ساعت 17:30 گفتگویی خودمانی و احساسی با کوروش زارعی در خصوص اربعین حسینی و حضرت سیدالشهدا (ع) خواهد داشت.

پخش مجموعه ای از سخنرانی های مذهبی خطبایی چون شیخ حسین انصاریان، حجج اسلام ماندگاری، ابوالقاسمی، رفیعی، رنجبر و ... به همراه ویژه برنامه «ذکر عاشوراییان» با نوای حاج محمود کریمی به تهیه کنندگی سعید پورفرج و مرثیه سرایی حاج میثم مطیعی، حاج حسن خلج و ... به صورت میان برنامه به عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم می شود.

پخش مستندهایی با موضوع اربعین همچون «پا به راه»، ویژه برنامه «ماه در می‌زند»، «محاکات»، «نمادو» و .... نیز از دیگر تدارکات این شبکه به مناسبت اربعین حسینی است.

 

*** «مقطعات»؛ سوگواره عاشورایی شبکه چهار

«سوره؛ فصل امام حسن (ع)»، «بیکران»، «مقطعات»، «آینه داران»، مستندهای «غریبان» و «پرچم های برافراشته» و ... از جمله برنامه های زنده و تولیدی و مستندی است که شبکه چهار سیما برای پخش در ایام سوگواری و اربعین حسینی در نظر گرفته است.

ویژه برنامه سوره به مناسبت اربعین حسینی (ع) و شهادت امام حسن (ع) از شنبه این هفته روی آنتن خواهد رفت.

این فصل از سوره که « فصل امام حسن (ع)» نام گرفته است به مدت 13 شب از شنبه سوم مهرماه مصادف با 18 صفر هرشب  ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

بنا به این گزارش: در فصل حسن بن علی از سری برنامه های سوره، مباحثی پیرامون سیره امام حسن (ع)، زندگی ایشان، ترور شخصیت ایشان، دلایل جنگ و صلح حضرت و سیره فرهنگی و اجتماعی آن حضرت با حضور کارشناسان تاریخ اسلام، صورت خواهد گرفت.

برنامه «سوره» در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و به تهیه کنندگی مرتضی روحانی آماده پخش شده است. مسعود دیانی اجرا و سردبیری این برنامه را بر عهده دارد.

شایان ذکر است «سوره» به مدت دو هفته هرشب روی آنتن شبکه چهار خواهد بود و پخش آن بعد از این ایام به روال عادی و هفتگی خود بازخواهد گشت.

«بیکرانِ» ویژه اربعین حسینی به صورت زنده از کربلای معلی روی آنتن می رود. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که ویژه مناسباتی همچون ایام محرم تولید و پخش شد و به بررسی ابعاد تاریخی و اجتماعی واقعه عاشورا پرداخت.

«بیکران» با حضور مهمانانی ویژه به صورت زنده از کربلای معلی در پنج قسمت از شنبه 3 مهرماه تا چهارشنبه 7 مهرماه ساعت 21، روی آنتن خواهد رفت و از زوایای مختلف به این وقایع تاریخی روزهای پایانی صفر خواهد پرداخت.

«بیکران» به تهیه کنندگی طه حکیمی و اجرای عطاالله بیگدلی، به سردبیری علیرضا معادی با مشارکت مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و از شبکه چهار پخش می شود.

«مقطعات» نام ویژه برنامه ای است که در حوزه هنری تولید شده است و در ده قسمت هر شب ساعت 20:30 از شنبه تا چهارشنبه از شبکه چهار سیما روی آنتن خواهد رفت.

در هر قطعه از «مقطعات»، یک سوگ عاشورایی به همراه آیتم های کتاب عاشورایی و هنر عاشورایی را شاهد خواهیم بود.

«مقطعات» به مدت دو هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 پخش و ساعت 10:30 و 16:30 بازپخش خواهد شد.

«آینه داران» عنوان ویژه برنامه تلویزیونی به تهیه کنندگی مشترک محسن داجر و مهدی محمدی و کارگردانی رضا محبی با اجرا و نویسندگی حامد عسگری است که به روایت زندگی و خصوصیات اصحاب امام حسین (ع) می پردازد.

در برنامه های پیش رو مصادف با اربعین حسینی، آینه داران داستان اصحاب دیگری از جمله ابوثمامه (صحابه ای که روز عاشورا وقت نماز ظهرعاشورا از امام حسین(ع) خواست تا نماز آخر را جماعت بخوانند و به همین سبب حضرت او را دعا کرد)، جابر بن عبدالله انصاری که به نقلی اولین زائر حسینی بود و هفهاف بن مهند (که عصرعاشورا و پس از شهادت امام و یارانش به کربلا رسید و شهید شد ) را روایت خواهد کرد.

همچنین در آیتم مقتل های مربوط به این اصحاب نیز در چند روز باقیمانده منتهی به اربعین حسینی به شرح گفتگوی امام سجاد (ع) با ابوحمزه درخصوص عزاداری امام حسین (ع)، بیان آداب زیارت از زبان امام صادق (ع)، زیارت نامه امام حسین در روز اربعین و ذکر احوال جاماندگان در قالب دعا پرداخته خواهد شد.

همچنین در این ایام میان برنامه های متناسب با زیارت اربعین حسینی را شاهد خواهیم بود.

«حسرت زدگان»، با حضور دکتر سنگری داستان کسانی را روایت می کند که امام حسین (ع) از ایشان دعوت کرده بودند و در تاریخ موعود لبیک نگفتند و نرسیدند.

در روز سه شنبه با حضور حجت الاسلام طباطبایی نژاد داستان جابر و حکایت آمدنش به کربلا و مقتل جابر و روایت حضور کاروان اهل بیت در اربعین در کربلا روایت خواهد شد.

 

مستند بلند «غریبان» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی روز اربعین از شبکه‌ چهارسیما پخش خواهد شد.

در این مستند ۳۳ کارگردان از ۳۳ استان کشور مستندهایی مستقل درباره پیاده‌روی اربعین ساخته اند که تمامی راش‌های این مستندها به اضافه حجم زیادی از آرشیو صدا و سیما که معادل ۲٤۰۰ ساعت فیلم است در اختیار مصطفی رزاق کریمی و تدوینگرش گذاشته شد که پس از تحقیقی مفصل به روایت «غریبان» رسیدند.

در «غریبان»  فلسفه و تاریخ اربعین روایت می‌شود.

برخی از عوامل مستند عبارتند از کارگردان: مصطفی رزاق کریمی، تدوین: کامران جاهدی، گویندگان: حسین محجوب و مریم واعظ پور، ناظر کیفی:جواد میرزاآقازاده، محقق: ویدا ملکی، ویراستار متن: هرمز بوشهری پور، مجری طرح: محمد سعید وزیری، صداگذار: احسان افشاریان، ساخت و پویانمایی تصاویر شنی: گروه انیمیشن سازان نیروان رود، اصلاح رنگ و نور: احسان واثقی، طراح پوستر: روژان ایرجی، تهیه شده در معاونت امور استان های صدا و سیما

مستند «پرچم های بر افراشته» راوی پیاده روی حماسی اربعین است. این مستند به کارگردانی جمشید بیات ترک، شامل تصاویری از راه پیمایی زائران اربعین حسینی(ع)، عبور از مرز مهران، ورود به خاک عراق و زیارت مرقد مطهر حضرت امام علی علیه السلام برگزاری نماز جماعت زواری است که از سراسر جهان از ایران، پاکستان، هند، مالزی، ترکیه، استرالیا و کشور های آفریقایی با عشقی سرشار راهی این سفر شده و به عشق زیارت بارگاه حضرت امام  حسین علیه السلام به سوی حرم آمده اند.

 

 

*** ویژه برنامه « قرار» در اربعین حسینی

شبکه پنج سیما، به مناسبت اربعین حسینی با تهیه و پخش ویژه برنامه متعدد مذهبی با عزاداران و عاشقان حسینی (ع) همراه می شود.

ویژه برنامه زنده «قرار» کاری از گروه معارف به تهیه کنندگی و اجرای زینب پور ابراهیم از شنبه و یکشنبه ساعت 21 و دوشنبه از ساعت 10 صبح روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

«قرار» شبکه پنج سیما از بانوان تازه مسلمان شده و چهره های فرهنگی همچون: فاطمه اتسکو هوشینو اهل ژاپن، ورونیکا (مریم) فاضلی اهل برلین، زینب پاشاپور نویسنده، همسر و خواهر شهید و... میزبانی می کند.

«قرار» میزبان بانوانی است که هر ساله توفیق پیاده روی اربعین برای ارادت و بیعت دوباره با سالار شهیدان قسمت آنها می شود و در این برنامه از پیاده روی اربعین و خاطرات سفرهایشان خواهند گفت.

میان برنامه، مداحی و پخش تصاویر پیاده روی مسافران کربلا و همچنین ارتباط زنده با کربلای معلی و پخش تصاویر واحد های سیار و مستقر از میدان امام حسین(ع) تا حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع) برای دلداگان حسینی از دیگر بخش های این برنامه است.

مستند روایی و عبرت آموز «بین القفسین» برگرفته از داستانی واقعی از اردوگاه اسرای ایرانی و ارتباط عاطفی یکی از سربازان شیعه عراقی این اردوگاه با اسرای ایرانی است. این مستند تماشایی ویژه اربعین روز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 7:20 روی آنتن می رود.

داستان این مستند روایت وقایع اردوگاه الرمادی عراق است که سرگذشت رزمندگان زیر ۱۷ سال ایرانی که به اسارت برده شده بودند را به تصویر می کشد.

همچنین برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» از شنبه 3 مهرماه معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «اربعین تا اربعین» با هدف روایت سفرنامه یک تیم مستند ساز ایرانی از مراسم اربعین حسینی (ع) است. این مستند دوشنبه 5 مهرماه ساعت 17:30 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

گروه تهران و شهروندی نیز با برنامه «در شهر» و «در استان» گزارش هایی از برپایی هیات های مذهبی را روی آنتن خواهد برد.

گروه اجتماعی شبکه پنج سیما با برنامه صبحگاهی «سلام تهران» این هفته را معطوف به اربعین حسینی (ع) روی آنتن می رود.

واحد تامین برنامه شبکه پنج نیز، برای این ایام سریال دو کلاکت از سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» را روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ساعت 19 و 10 صبح پخش خواهد کرد.

مستند دیدنی «ماشالله نجار» نیز دوشنبه 5 مهرماه ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می شود. این مستند داستان پیرمردی است که شفای خود را از امام حسین(ع) می گیرد و تمام زندگی خود را وقف امام حسین (ع) می کند.

 

*** ارتباط زنده از کربلای معلی در اربعین از شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما به منظور گرامیداشت اربعین حسینی برنامه ها و میان برنامه‌هایی را برای پخش از این شبکه در نظر گرفته است.

برنامه «روبراه» که هر شب ساعت 24:00  از شبکه قرآن و معارف سیما به صورت ارتباط زنده از کربلای معلی شامل سخنرانی، روضه خوانی و مداحی روی آنتن می‌رود.

 

همچنین برنامه «نغمه عشاق» که مسابقه مداحی نوگلان حسینی است هر شب ساعت 20:45 در این هفته پخش خواهد شد.

ضمناً برنامه زنده موکب تلویزیونی ایران ضمن ارتباط با کربلای معلی، مشهد مقدس و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در ساعات مختلف روز به سخنرانی و روضه خوانی و مداحی و همچنین انعکاس راهپیمایی عظیم اربعین می پردازد.

مستند «اربعین حسینی» از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیماست که هر روز ساعت 6:05 به موضوع راهپیمایی عظیم اربعین می پردازد.

سخنرانی ها، تلاوت ها و کلیپ های ویژه از دیگر تولیدات این شبکه جهت پخش در ایام اربعین حسینی در ساعات مختلف روز می باشد.

 

*** «با حسین حرف بزن» در اربعین از شبکه نسیم

ویژه برنامه اربعین حسینی «با حسین حرف بزن» شنبه تا دوشنبه 3 تا 5 مهر ماه، ساعت۲۲:۳۰ با حضور مهمان های مختلف از شبکه نسیم پخش می شود.

 

 

*** پخش زنده مراسم اربعین از حرم رضوی در شبکه جام جم

همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه هایی تدارک دیده تا دیده عاشقان حسین در سراسر دنیا را به حرم مولایشان گره بزند و دلها را روانه کربلا کند.

ویژه برنامه «شب نشینی» با محوریت اربعین و تقارن آن با هفته دفاع مقدس؛ مستند «حضور ایرانیان خارج از کشور در راه پیمایی اربعین و حضور غیر ایرانیان در این مراسم معنوی»؛ ویژه برنامه «صبح پارسی» با موضوع اهمیت و پیام پیاده روی اربعین از برنامه هایی است که در شب و روز اربعین از شبکه های سیما پخش می شود.

ویژه برنامه 25 دقیقه ای «شعر آفتاب» با عنوان اشعار اربعینی؛ ویژه برنامه «فرزندان ایران» در ایام اربعین و پرداختن به ابعاد بین المللی آن نیز روی آنتن می رود.

مراسم اربعین از حرم رضوی در مشهد مقدس، به صورت زنده از این شبکه پخش می شود.

همچنین فیلم های سینمایی «دکل»، «تگرگ و آفتاب»، «راه عاشقی» و «تنگه ابوقریب» در شب و روز اربعین از آنتن شبکه جام جم پخش می شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «اپیدمی» به کارگردانی امیرسجادحسینی به زودی از شبکه سه سیما پخش می شود.

سریال «خط مقدم» از یک شنبه 14 آذر ماه از شبکه یک پخش می شود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

مصطفی هادی‌زاده مدیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما درباره وضعیت معتادان متجاهر در تهران توضیحاتی ارائه کرد.

مستند «۳۶۰ درجه محاصره» که به روایت فرماندهی شجاعانه سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات نجات مردم آمرلی از چنگال داعش می‌پردازد، نخستین بار از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه ۱۴ آذر، سالروز درگذشت استاد توانای سینمای ایران، مرحوم علی حاتمی، ۵۲ سال فعالیت های هنری وی در مستند سینمایی «سوته دل» بررسی می شود. 

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، با حضور مدیران رسانه ملی در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۱۰ آذر اعلام شد.

مستند «مجتهد ایلامی» به تهیه کنندگی و کارگردانی قدرت باقری امشب چهارشنبه 10 آذرماه ساعت 40 دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما پخش می شود.

برنامه طنز و جذاب «کمدین» این هفته پنج شنبه 11 آذرماه ساعت 22 به مقایسه آثار سه کمدین مطرح دنیا، باستر کیتون، چارلی چاپلین، هارولوید می پردازد.

مستند تک قسمتی «فصلی نو» روز جمعه ۱۲ آذرماه ساعت 13روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

برنامه «تهران 20»، هفتم آذر ماه، با حضور دکتر "سید محمد صاحبکار" معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضائیه به بررسی سند تحول قوه قضائیه پرداخت.

با هدف شناسایی و حمایت از مزیت‌های رقابتی دانش‌بنیان‌ها، مسابقه تلویزیونی «کارویا» از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

فصل سوم مجموعه تلویزیونی «با هم بازی» آماده نمایش از تلویزیون شد.

معاون سیما در پنجمین جشنواره تلویزیونی با اشاره به تاثیرگذار بودن قالب مستند تاکید کرد : نگاه بومی و اندیشه اسلامی و خاستگاه دینی -ملی همراه با تحقیق و پژوهش و سوژه یابی باید در ساخت آثار مستند مدنظر قرار گیرد.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

گروه های برنامه‌ساز شبکه دو برنامه‌هایی را به مناسبت این روز تهیه و تدارک دیده‌اند.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنجشنبه ۱۸ آذر اعلام شد.

مجموعه مستند «قصه‌های آب» از قاب شبکه افق پخش می‌شود.

پنجاه‌وهفتمین قسمت فصل هشتم «چرخ» ساعت 19 امروز، چهارشنبه 17 آذر ۱۴۰۰، با بررسی طراحی رفتار و تاثیر آن بر روی نوآوری روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

یوسف مرادیان و افسانه چهره‌آزاد دو بازیگر قدیمی به همراه امیر افشار مجری قدیمیِ تلویزیون، مهمانان این هفته برنامه «چهل تیکه» خواهند بود.

نخستین کنگره ملی شعر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از شبکه های سیما، فردا پخش می شود.

شهردار رباط کریم در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما به سؤالات و دغدغه‌های مردم رباط کریم و اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات این منطقه توضیحاتی داد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما، شایعه ممنوعیت انتخاب عناوین محلی برای اماکن تهران را رد کرد.

سریال مستند «سگ‌کشی» به تهیه‌کنندگی محمدرضا عبدالحمیدی و کارگردانی میثم ملکی پور پنجشنبه ۱۸ آذر روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

فیلم هایی با رنگ و بوی فداکاری پرستارها در آخر هفته

«مسافر ناخوانده»، «آیاپان و کوشیام» و «تفکر انتقادی»  جدیدهای هفته

شبکه سلامت در روز پرستار با ویژه برنامه هایی، این روز را گرامی می دارد.

نوزدهمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ساعت ۲۲ با اجرای دکتر عطاالله بیگدلی از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

دهمین قسمت برنامه «پرنیان صدا» میزبان تورج نصر هنرپیشه و صداپیشه پیشکسوت خواهد بود.

منصور ضابطیان مجری و برنامه‌ساز تلویزیونی و رادیویی جمعه 19 آذر به استودیوی برنامه «رخ به رخ» می‌آید.

مستند «پیکره‌هایی از جنس خاک» به کارگردانی سجاد گودرزی داستان 500 سال استعمار اروپاییان است.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد