امروز چهارشنبه  8 تير 1401
تعداد بازدید : 146 - تاریخ خبر : 1401/03/02 - 15:17
ایران بر قله پیشرفت دفاعی و امنیتی

برنامه یکشنبه شب «نقش جهان» با موضوع توانمندی‌های نظامی ایران در قاب شبکه افق سیما نقش بست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، یکی از مهمترین المان‌های قدرت در هر کشوری، موضوعات نظامی است که به دلیل وجود مستکبرین در عالم باعث ایجاد توان بازدارندگی برای کشورهای دیگر می‌شود تا استعمارگران خیال تجاوز به کشورهای دیگر را در سر نپرورانند.
جمهوری اسلامی ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست. نظام اسلامی ما به دلیل موقعیت ژئوپلتیکی در منطقه خاورمیانه و در کنار آن سیاست‌های ضد استعمارگری که دارد، معادلات مستکبرین جهان و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی را با اخلال روبه رو کرده و طبیعی است که آنها نیز بخواهند این مانع را از میان بردارند.
به همین منظور جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب بر آن بوده تا با پیشرفت در حوزه نظامی و امنیتی در عین حفظ و حراست از مرزهای خود، قدرت بازدارندگی خود را افزایش دهد تا از گزند مستکبرین در امان باشد. حال امروز این پیشرفت به جایی رسیده که در عین حال که ضامن امنیت مردم ایران در داخل مرزها کشورمان است بلکه با گسترش و صدور به کشورهای هم پیمان امنیت دوستان ما را نیز در برابر استعمارگران تامین میکند.
اهمیت پرداخت به توانمندی‌های نظامی ایران باعث شده تا برنامه نقش جهان شبکه افق موضوع برنامه یکشنبه شب خود را به این موضوع اختصاص دهد و خودکفایی کشورمان در منطقه و جبهه مقاومت به وسیله همین توانمندی نظامی را با حضور مهدی بختیاری، دبیر گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم و پژوهشگر حوزه دفاع و امنیتی مورد بررسی قرار دهد.
برنامه نقش جهان شب گذشته موضوعات مهمی را در باب موضوعی که پیشتر به آن پرداختیم، مورد بحث و بررسی قرار داد که اهم آن را با هم میخوانیم.
مهدی بختیاری، پژوهشگر حوزه دفاع و امنیتی با اشاره به سفر اخیر سرلشکر باقری به تاجیکستان گفت: سردار باقری در سخنرانی خود پیشتر گفته بودند که اگر با تحریم مواجه نبودیم به یکی از موثرترین کشورهایی تبدیل می‌شویم که فناوری نظامی خود را صادر کند. در سفر اخیر به تاجیکستان هم دقیقا همینوطور هست. این اولین خط تولید پهپاد ایرانی است که به طور رسمی در یک کشور غیر راه اندازی می‌شود.
وی افزود: حوزه پهپاد امروز در دنبا بسیار مهم است. ژنرال مکنزی، فرمانده سندکام در کنگره آمریکا هشدار داد که توانمندی ایران در ساخت پهپادی برای ما هشدار است. این موضوع بعد از پرواز پهپادهای یمنی اتفاق افتاد. این توانمندی‌ها برا دشمنان ایران خطر آفرین است که در کنار فناوری موشکی بازوی قدرتمند ایران است.

این پژوهشگر حوزه امنیتی و دفاعی تایید کرد: امروز کشور عزیزمان ایران در کنار پهپاد به فن آوری شناور و زیردریایی هدایت پذیر از راه دور هم دست یافته است که اگر جنگ‌های اخیر در همین اطراف کشورمان را رصد کرده باشید نقش پهپادها بسیار پررنگ است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد خط تولید در تاجیکستان ابتدای مسیر است و ما وارد این مسیر شده‌ایم و در آن پیشرفت‌های بیشتری خواهیم داشت. البته پیش از این پهپادهای بسیاری در اختیار حزب الله لبنان قرار داده‌ایم.
دبیر سیاسی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به اهمیت صادرات به تاجیکستان تاکید شد: پیش از این عمق استراتژیک ایران بیشتر به سمت غرب و کشورهایی همچون عراق و سوریه بوده است. حال در سمت شرق نیز ما با تهدیدهای بالقوه‌ای مواجه هستیم که نیازمند آنیم تا همراه با همسایگانمان همچون تاجیکستان با آنها مقابله کنیم.
وی در ادامه گفت: البته امروز سایه پهپادهای ایران از آمریکای لاتین تا آسیای میانه کشیده شده است. اگر ما جبهه مقاومت مرئی را در غرب کشور داریم، امروز جبهه مقاومت نامرئی را نیز در شرق کشور عزیمان ایجاد کرده‌ایم تا برای شرق میهن عزیزمان نیز آینده نگری کرده باشیم.
بختیاری در ادامه ضمن اشاره به پیام ساخت پهپاد ایرانی در تاجیکستان تاکید کرد: روسیه همانطور که میدانیم یک قدرت بزرگ در جهان محسوب می‌شود ولی باید تاکید کنم که در حوزه پهپادی اصلا قابل مقایسه با ایران نیست. همین امروز هم در جنگ اوکراین این عقب ماندگی فناوری را می‌توان به چشم دید. پهپادهای ایران در عین کاربردی بودن، قیمت پایینی نیز دارد. به همین منظور بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی ضمن یادکردن از شکار پهپاد آمریکایی توسط ایران گفت: زمانی که ما در سال 13902 پهپاد RQ170 را بدون خسارت به زمین نشاندیم، روسیه بسیار علاقه داشت که در بازسازی این فناوری مشارکت داشته باشد. خود امریکایی ‌ها به دلیل همین اشتیاق روسیه بسیار تلاش کرد که این پهپاد را از ایران پس بگیرد و همین پهپاد عامل پیشرفت بیش از 20 ساله ما در این صنعت شد.
این پژوهشگر دفاع و امنیتی در پایان خاطرنشان کرد: پهپادهای ایران نه تنها در کشور عزیزمان بلکه در کشورهای حوزه مقاومت بسیار ایجاد باز دارندگی کرده است و نتیجه جنگ‌ها را تغییر داده است و همین نشان از قدرت ایران است. امروز پهپادهای ایران بلای جان استکبار جهانی و به خصوص رژیم صهیونیستی شده است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما با تهیه و تولید ویژه برنامه های زنده و تولیدی جذاب و متنوع برای تابستان 1401، در تلاش هستند با رویکرد سرگرم آموزی در قالب هایی همچون «مجموعه های نمایشی»، «فیلم های سینمایی»، «برنامه های جذاب و شاد»، «مسابقه»، «برنامه های ترکیبی»، «معارفی»، «کودک و نوجوان»، «مستند»، «پویانمایی» و ... اوقات خوب و خوشی را برای مخاطبان رسانه ملی فراهم کنند.

استاد محمد على کریم خانى ذاکر و مداح اهل بیت و خواننده قطعه ماندگار آمدم ای شاه پناهم بده... غروب امروز در هفتاد و دو سالگی بر اثر ایست قلبى به ملکوت اعلی پیوست.

جشنواره فیلم های سینمایی تابستانه سیما با پخش بیش از 300 فیلم از سینمای ایران و جهان، در قاب تلویزیون تماشایی خواهد شد.

سریال «مستوران»، با نگاهی به داستان‌های کهن ایرانی، از آخر این هفته روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

در روزهای ابتدایی فصل تابستان با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «شکست سخت» و «آسمان نیمه شب» 2 فیلک جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مرکز پویانمایی صبا با برنامه های جدید و متنوع به استقبال تابستان می رود.

برنامه «تهران 20» سی و یکم خرداد ماه، با حضور دکتر"سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی" معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران به تشریح عملکرد و رویکرد بنیادشهید و امورایثارگران در دوران جدید مدیریتی پرداخت.

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما، سریال «از سرنوشت 4 » پربیننده ترین سریال سیما در نیمه اول خرداد 1401 بوده است .

امشب یکشنبه، مستند دیگری از فینالیست‌های فصل سوم مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» که مربوط به خواننده جوان این برنامه است، روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

چند سریال تلویزیونی از جمله «راه در رو»، «فرار از زندان» و «خوش‌نشین‌ها» در باکس ویژه تابستان شبکه تماشا قرار گرفتند.

مجموعه مستند چهار قسمتی «میراث هزارساله» از امروز 29 خرداد ماه تا اول تیرماه از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

یکی از ویژگی های فصل نو، تقویت وجوه سرگرمی و نشاط تلویزیون با تولیدات جدید در ساختارهای متنوع است.


مستند «افغانستان من» با نیم نگاهی به تاریخ چند دهه قبل این کشور جمعه ۳ تیر ساعت ۲۱:۰۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن خواهد شد.

کارشناس مشاور به سوالات قواعد حل تعارض قوانین در قراردادها پاسخ می دهد.

سریال کمدی «راه در رو» به کارگردانی سعید آقاخانی از دوشنبه، ۳۰ خرداد از شبکه تماشا روی آنتن می‌رود.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از برخورد با تخلفات خودروهای حادثه ساز ، موتورسیکلت های حامل بار  ، برخورد با تخلفات سرعت و سبقت ، خودروهایی که در شکل ظاهری خود دستکاری  می کنند و ...... توسط  تیم های پلیس راهور تهران بزرگ در سطح معابر پایتخت خبر داد .

جشنواره ملی قرآنی «آرام جان» در تابستان 1401 با هدف ترویج فرهنگ و هنر قرآنی، معرفی استعدادها و تقدیر از اساتید و فعالان قرآنی از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما، سریال «حکم رشد» پربیننده ترین سریال سیما در نیمه دوم خرداد 1401 بوده است .

برنامه «تهران 20» ششم تیرماه، با حضور دکتر" فرود عسکری" معاون امورگمرکی گمرک کشور به بررسی وضعیت کالاهای دپو شده در گمرک پرداخت.

ویژه برنامه «موسیقی نوای مهر» اجرای گروه های برگزیده کر جشنواره ملی موسیقی را برای مخاطبان پخش می کند.

 با نزدیک شدن به جام جهانی ۲۰۲۲، شبکه ورزش نخستین برنامه مربوط به جام جهانی فوتبال را با عنوان «تا جام جهانی» از امشب (سه‌شنبه ۷ تیرماه) روانه آنتن می‌کند.

سجاد مهرگان کارگردان سریال «آقای قاضی» با حضور در برنامه «در انتهای الوند» درباره این سریال به گفتگو نشست.

در گفتگوی پزشکی خانه مهر درباره اختلالات اوتیسم و توانبخشی صحبت خواهیم کرد.

فصل چهارم مجموعه تلویزیونی «اقیانوس آرام» با چهره‌های جدید و روایت‌های نو از شنبه 11 تیرماه از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در جلسه مشترک مدیر شبکه جهانی جام جم و رئیس مرکز اسلامی لندن همکاری در برنامه سازی و ارائه موضوعات و سوژه های مناسب با محوریت ایرانیان خارج کشور مورد تاکید قرار گرفت.

سامانه بروز رسانی و بازسازی تولیدات فاخر و خاطره ساز پویانمایی در مرکز پویانمایی صبا راه اندازی شد.

عوامل برنامه «لذت فوتبال» صبح روز یکشنبه با حضور در واحد ارتباط با امور مخاطبان رسانه ملی "۱۶۲" به طور مستقیم پاسخگوی سوالات و پیشنهادات بینندگان این برنامه شدند.

دکتر غریب آبادی از همکاری ثمربخش قوه قضائیه با وزرات امور خارجه در راستای حل مشکلات ایرانیان خارج کشور خبر داد.

سیروس مقدم کارگردانی مینی‌سریال «ترور» را برعهده گرفت.

برنامه «صعود» به زودی از شبکه نسیم پخش می شود.

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما