امروز سه شنبه  3 خرداد 1401
تعداد بازدید : 295 - تاریخ خبر : 1400/10/27 - 12:53
«تماس»، مسابقه ای چالشی و متفاوت با تجربه موقعیت های خاص

شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و در تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و با تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه، با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

حسن آخوندپور تهیه کننده مسابقه «تماس» گفت:شرکت کنندگان از میان افرادی که توانایی حضور در جلوی دوربین را دارند انتخاب می شوند وبا توجه به شرایط زندگی، امیدها و آرزوها، بضاعت و فرصت هایی که در زندگی داشته اند موضوعی برای آن ها طراحی و یک ماموریت اجتماعی داده می شود.

این ماموریت اجتماعی به شکلی است که شرکت کننده ازطبقه اجتماعی متوسط و رو به بالا با چالش های طبقه محروم قرار می گیرد.

وی ادامه داد:به عنوان مثال یکی از افراد شرکت کننده در چالش تهیه لباس عروس برای یک دختر پاکستانی که در حاشیه شهر تهران زندگی می کند مواجه می شود و باید در مدت زمان 48 ساعته این لباس را بدون استفاده از امکانات شخصی خود تهیه کند.

آخوندپور با اشاره به این که «تماس» ازحضور یک بازیگر به عنوان هدایتگر و گرداننده مسابقه بهره برده است، افزود:شرکت کننده مسابقه باید در این مدت 48 ساعته بر اساس راهنمایی و مشاوره هدایتگر برنامه، کار را به نتیجه برساند و تلاش خود را برای به دست آوردن هزینه مورد نیاز در تعامل با سایر بازیگران برنامه، به ثمر رساند.

تهیه کننده مسابقه - مستند «تماس» خاطرنشان کرد:این برنامه، از قالبی بدیع و نو برخوردار است که تاکنون مشابه آن در تلویزیون نداشتیم البته در دنیا، مسابقه ای با این ساختار وجود دارد اما بیشتر بر مبنای رقابت و کسب جایزه است اما در این مسابقه علاوه بر رقابت، مسائل شهری، فرهنگی و اجتماعی هم مورد توجه قرار گرفته است.

آخوندپوراظهار داشت: در«تماس» از افراد شرکت کننده، سئوالاتی در مورد امیدها، چالش ها، ضعف ها، ترس و باورهایشان پرسیده و بر اساس آن، سناریویی ترتیب داده می شود و هدایت کننده برنامه به نوعی از خصوصیات این فرد اطلاع دارد و براساس آن برنامه را به پیش می برد.

تهیه کننده برنامه همچنین از وجود سختی ها و چالش های پیش رو در این مسابقه گفت و خاطرنشان کرد: گاهی اوقات ممکن است شرکت کننده از پس این چالش ها برنیاید و مجبور شود دست به عملی زند و مسیر را عوض کند تا بتواند کار را به نتیجه برساند.

آخوندپور تصریح کرد:در این مسابقه با یک سری موقعیت ها مواجه می شویم و این فضا همراه با دوربین مخفی، یک فضای مستندگونه را رقم می زند. سکانس هایی داریم که دوربین دیده نمی شود و شرکت کننده نمی داند افرادی که درکنارش هستند از بازیگران برنامه هستند یا مردم که برای رسیدن به نتیجه وی را یاری و مساعدت می کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما یک سری سوژه هایی با محتوای اجتماعی به صورت پیش فرض داریم که بیش ترمعطوف به مشکلات طبقه محروم جامعه است و بر اساس آن شرکت کننده ها را انتخاب می کنیم و سناریو می نویسیم. 

تهیه کننده مسابقه «تماس» ادامه داد:این مسابقه منوط به اتفاقات پیش بینی نشده و صحنه است و بعضی اوقات این اتفاقات و ویژگی های شخصیتی شرکت کننده و موقعیت رقابتی، مسیر برنامه را تغییر می دهد.

وی گفت:این مسابقه از یک ایده شروع می شود اما پایانش نه برای شرکت کننده و نه برای کارگردان مشخص نیست . در واقع ما یک قصه داریم اما در دل واقعیت، وقایع به پیش می رود و تا سکانس های پایانی مشخص نیست که قصه به کجا ختم می شود و با چه مسائلی روبه رو خواهیم شد.

چالش اصلی برای  شرکت کننده است و به کمک یک یا چند نفر، خواسته ای را که از وی در مسابقه خواسته شده است با تمام سختی ها و چالش ها به سرانجام می رساند.

آخوندپور در پایان با ابراز امیدواری از این که «تماس» بتواند مورد رضایت بینندگان شبکه افق واقع شود، تصریح کرد: شرکت کنندگان می توانند علاوه بر تقویت توانایی های خود و واقف شدن بر ضعف های احتمالی خود، از چالش های اقشار مختلف جامعه آگاه شوند و موقعیت های خاص را تجربه کنند و ان شاء الله به درک و مساعدت بیش تر هموطنان نسبت به یکدیگر منجر خواهد شد.

مسابقه «تماس» یک مسابقه 66 قسمتی است که نوروز 1401 به روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

جلسه تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید شبکه های یک، دو، چهار، قرآن، آموزش و امید تلویزیون با حضور معاون سیما و دیگر اعضای شورای مدیران این معاونت برگزار شد.

مسعود احمدی افزادی پس از چهل و چهارماه سکان شبکه آموزش سیما را به علی عبدالعالی داد.

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

روز گذشته آیین تودیع مدیر پیشین و معارفه مدیر جدید شبکه دو سیما با حضور مدیران و برنامه سازان این شبکه برگزار و طی آن از زحمات محمدرضا جعفری‌جلوه قدردانی و حامد با‌مروت‌نژاد به عنوان مدیر جدید این شبکه معرفی شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، سریال « خوشنام» از شبکه یک با ۸ / ۳۲ درصد بیننده و برنامه عصر جدید از شبکه سه با ۸/ ۴۸ درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را در ماه مبارک رمضان در میان سریال ها و برنامه‌های سیما داشته اند .

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

سینمایی «کی می خواد میلیونر بشه» به کارگردانی «استفان فریرز» دوشنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 24 از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

گروه تلویزیونی شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران و شبکه پنج سیما برای تولید فیلم و سریال و پخش برنامه‌های مناسبتی همکاری می‌کنند.

برنامه یکشنبه شب «نقش جهان» با موضوع توانمندی‌های نظامی ایران در قاب شبکه افق سیما نقش بست.

رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: برای محاسبه شاخص بهره وری کافیست تولید ناخالص داخلی را در صورت کسر قرارداده و ورودی هایی مثل نیروی کار، سرمایه و سرمایه های واسطه را در مخرج کسر قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اردبیل در مراسم تجلیل از اساتید و قاریان قرآن کریم استان اردبیل از مستند «عبای خاکی» شبکه قرآن و معارف سیما ویژه روستای قرآنی اندبیل تقدیر نمود.

برنامه «گوهرشاد» با اجرای مژده لواسانی راوی نقش بانوان و مادران در آزادسازی خرمشهر خواهد شد.

جدیدترین قسمت مجموعه مستند «ضد» امشب 2 خرداد با موضوع ناگفته‌هایی از ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ آمریکا از شبکه مستند پخش می‌شود.

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، «شادونه با بچه‌های اروند» سوم و چهارم خرداد به شبکه دو می‌آید.

مستند «خرمشهر جمعیت 80 میلیون نفر» ویژه ‌برنامه چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر به کارگردانی مینو خانی و تهیه کنندگی سید جمال نحوی سه شنبه 3 خرداد ماه ساعت 13:20 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.  

شبکه دو سیما در سالروز آزادی خرمشهر دو فیلم با این مضمون پخش می کند.

برنامه «دست کی بالا» با موضوع آزادی خرمشهر، دوشنبه دوم خرداد ساعت 10:45 میهمان خانه‌های کودکان ایرانی است.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز دوشنبه ۲ خرداد اعلام شد.

مستند «داستان سنگر»، با موضوع ازادسازی شهر خرمشهر در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

برنامه شنبه شب جهان‌آرا با موضوع ساماندهی بازار خودرو در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

مینی سریال خارجی «سرباز گمنام» از دوشنبه ۲ خرداد ماه هر شب ساعت ۱۲ روی آنتن شبکه چهار سیما پخش می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد