امروز دوشنبه  4 بهمن 1400
تعداد بازدید : 424 - تاریخ خبر : 1400/09/18 - 10:23
پاسداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار در شبکه دو

گروه های برنامه‌ساز شبکه دو برنامه‌هایی را به مناسبت این روز تهیه و تدارک دیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، پاسداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار در شبکه دو 

حرفه پرستارى، ترکیب عجیبى است. از یک سو، ترکیبى از رحمت و عطوفت و مهربانى و مراقبت است و از سوى دیگر، دانش و معرفت و تجربه و مهارت و پرستاران، پیام‌آوران امید هستند که مجاهدت شب زنده‌داری‌شان برای بیماران در شفابخشی دستانشان تجلّی پیدا میکند. به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) که نماد والای پرستاری در روز عاشورا بودند، گروههای برنامه‌ساز شبکه دو برنامه‌هایی را بمناسبت این روز تهیه و تدارک دیده‌اند.

برنامه‌های‌ «در انتهای الوند صبحگاهی»، «محاکات»، «بسته پیشنهادی»، «زنده باد زندگی»، «نمادو»، «عصر خانواده»، «احوالپرسی»، «کار خونه»، «دست در دست»، «کوی محبت»، «مداحی»، «از آسمان»، «به تو از دور سلام»، «پگاه عاشقی»، «با ما بیا»، «کافه بازی»، «کلیپ»، «نبض حضور»، «مستند پرستاران وطن»، «ویژه روز پرستار» و فیلم سینمایی «شیدا» عناوینی هستند که بصورت منعطف و ویژه به پاسداشت میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار خواهند پرداخت.

در برنامه‌های «در انتهای الوند صبحگاهی»، «محاکات» و «بسته پیشنهادی» که کاری از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو هستند، مجریان برنامه‌ها در ابتدای برنامه به تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار می‌پردازند. این برنامه‌ها به ترتیب در روزهای شنبه 20 آذر ساعت 7 ، پنجشنبه 18 آذر ساعت 23:30 و جمعه 19 آذر ساعت 21:10 مهمان خانه مخاطبان خواهند بود.

مجری برنامه «زنده باد زندگی» ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، از یک پرستار نمونه به همراه خانواده دعوت کرده و ترانه و موسیقی شاد هم به مناسبت این روز پخش خواهد شد که شنبه 20 آذر ساعت 10:45 به روی آنتن می‌رود. همچنین در برنامه «نمادو» گزارشهای مردمی درخصوص ارزش کار پرستاران طی دو ساله اخیر با شیوع کرونا و پرستارانی که لقب شهدای سلامت را به خود اختصاص دادند در روز جمعه 19 آذر فواصل برنامه‌ها پخش خواهد شد. این برنامه‌ها کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه دو هستند.

در برنامه‌های «عصر خانواده»، «احوالپرسی» و «کار خونه» که کاری از گروه خانواده شبکه دو هستند، مجریان برنامه‌ها در ابتدای برنامه به تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و تشکر از پرستاران کشورمان که بصورت ویژه در ایام کرونا از خانواده‌های خود دور بودند تا به خدمت‌رسانی بپردازند، پرداخته و در فواصل برنامه‌هایشان کلیپ و موسیقی شاد پخش خواهند کرد. این برنامه‌ها به ترتیب در روزهای شنبه 20 آذر ساعت 18، پنجشنبه 18 آذر ساعت 21:15 و جمعه 19 آذر ساعت 12 پخش خواهند شد.

گروه معارف در برنامه‌های «دست در دست»، «کوی محبت»، «از آسمان» و «به تو از دور سلام» به پاسداشت مقام شامخ بانوی صبور دشت کربلا، حضرت زینب کبری(س) خواهد پرداخت. در برنامه «دست در دست» که شنبه 20 آذر ساعت 23:30 پخش میشود، مجری برنامه به این مناسبت اشاره کرده و با پخش ترانه و آیتمهای کوتاه به رشادتهایی که پرستاران کشورمان از زمان هشت سال دفاع مقدس تاکنون (زمان کرونا) داشته‌اند، می‌پردازد.

«کوی محبت» نیز بمناسبت میلاد حضرت زینب(س) از حرم مطهر ایشان در سوریه به روی آنتن می‌رود و به بیان سجایای اخلاقی آن بانوی بزرگوار توسط کارشناسان مذهبی برنامه پرداخته خواهد شد. این برنامه پنجشنبه 18 آذر ساعت 11 به مدت 40 دقیقه و  جمعه 19 آذر ساعت 16:05 بمدت 30 دقیقه پخش میشود.

برنامه «از آسمان» بمناسبت سالگرد شهید علی اصحابی از شهدای مدافع حرم، به زندگی این شهید بزرگوار از زبان همرزمان و خانواده‌ و دوستانشان می‌نشیند و با عنوان «این روایت: مردی از روستای مُجن» یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی میدارد. همچنین بمناسبت سالگرد این شهید بزرگوار، مراسمی هم در شاهرود بصورت زنده برگزار میشود که در این برنامه به آن اشاره خواهد شد. این برنامه پنجشنبه 18 آذر ساعت 13:10 پخش میشود.

برنامه «به تو از دور سلام» هم بمناسبت میلاد حضرت زینب(س) در روز جمعه 19 آذر، به پخش دعای ندبه از قم حرم مطهر حضرت معصومه(س) خواهد پرداخت. همچنین در شب و روز میلاد حضرت زینب کبری(س) مولودیه‌هایی به مناسبت میلاد آن بانوی بزرگوار با نوای ذاکرین اهل بیت در فواصل برنامه‌های شبکه پخش میشود.

در «پگاه عاشقی» برنامه بامدادی و اذانگاهی شبکه دو به مناسبت میلاد بانوی دشت کربلا، حضرت زینب کبری(س)، سجایای اخلاقی آن بانوی بزرگوار بررسی خواهد شد و نماهنگهایی نیز پیرامون میلاد آن بانوی عظیم‌الشأن و روز پرستار در فواصل برنامه‌های شب و روز میلاد پخش میشود.

گروه کودک و نوجوان نیز متناسب با حال و هوای کودکان و نوجوانان در برنامه‌های «با ما بیا» و «کافه بازی» در روز جمعه 19 آذر به این مناسبت می پردازد و همچنین کلیپهایی به مناسبت این روز در فواصل برنامه‌های کودک پخش خواهد شد.

از دیگر برنامه‌هایی که بصورت ویژه به روز پرستار و پاسداشت مقام شامخ کادر درمان و شهدای سلامت می‌پردازد «مستند پرستاران وطن» و «ویژه روز پرستار» است. در «مستند پرستاران وطن» گزارشی پیرامون عملیات متمرکز جهادی قرارگاه بین المللی سپاه با همکاری شهرداری منطقه 12 ناحیه 4 و امور مساجد ناحیه امام خمینی(ره) محله شهید هرندی می‌پردازد که از 6 تا 16 آذر سال جاری در محورهای عملیاتی همچون اشتغالزایی، محرومیت‌زدایی، امنیتی، فرهنگی ورزشی، بهداشت و درمان و... در حال فعالیت بودند و گزارشگر برنامه «ویژه برنامه روز پرستار» به مناسبت روز پرستار و پاسداشت مقام شامخ کادر درمان و شهدای مدافع سلامت به بیمارستان بقیة الله الاعظم رفته و ضمن تبریک به پرستاران و کادر درمان این بیمارستان، با ریاست این بیمارستان (دکتر حسین صمدی‌نیا) مصاحبه کرده و یادی از هفت شهید مدافع سلامت این بیمارستان (آقایان احمد داستانی، مهدی صادقی، قدرت تقی زاده، رضا غضنفرپور، تقی زارع و خانم شیرین صفوی) میشود.

در «نبض حضور» نیز تواشیح و همخوانی گروه محمد رسول الله(ص) از اماکن متبرکه و مقدس و حرم مطهر حضرت رقیه(س) و حضرت زینب(س) را شاهد خواهیم بود که جمعه 19 آذر ساعت 9:10 پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی شیدا نیز در ژانر دفاع مقدس و با موضوع پرستاران به کارگردانی کمال تبریزی و ایفای نقش لیلا حاتمی، پارسا پیروزفر، بهزاد فراهانی و محمدرضا شریفی نیا به روایت اقدام پرستاری به نام شیدا فاطمی می‌پردازد که به سفارش مجروحی به نام رضا امانی، برای تسکین درد شدید فرهاد برایش قرآن می‌خواند و همین قرائت قرآن با اینکه ساده و بدون رعایت قواعد ترتیل است، درد فرهاد را تسکین می‌دهد و باعث علاقه فرهاد که چشم‌هایش به دلیل جراحت بسته ‌است به شیدا میشود و .... این فیلم، جمعه 19 آذر ساعت 00:45 بامداد از شبکه دو پخش میشود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

معاون سیما به همراه مدیران شبکه دو سیما از پشت صحنه سریال نوروزی «خداداد» این شبکه بازدید کردند.

درگذشت همکار شبکه قرآن ومعارف سیما مرحوم مغفور محمد زارع زاده از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس؛ حین انجام ماموریت را تسلیت عرض می نماییم از خداوند منان علو درجات و برای همکاران و بازماندگان صبر و اجر مسالت داریم.

پویش دست بوسی مادر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) از شبکه سلامت روى آنتن رفته است.

معاون سیما در حکمی محسن صفایی را به عنوان سرپرست مدیریت تولید و تامین موسیقی این معاونت منصوب کرد.

در آخرین روز دی ماه و شروع بهمن ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «زنده باد نماینده»، «قاچاقچی» و «لپسیس» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری شد.

قسمت جدید «بسته پیشنهادی» جمعه ویژه روز مادر روی آنتن شبکه دو سیما می رود و الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان این برنامه است. 

مراسم انتخاب بهترین سال فیفا، در شبکه ورزش به طور کامل پوشش داده خواهد شد.

شرکت‌کنندگان مسابقه «تماس» با فراخوان عمومی و مصاحبه حضوری از طبقه متوسط جامعه انتخاب شده‌اند و در تماس‌های تلفنی هدایتگر مسابقه با چالش‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای روبرو می‌شوند.

برنامه «چهل‌ تیکه» این هفته میزبانِ حمید لولایی، مهدی فنونی زاده و پوراندخت مهین است.

مرکز پویانمایی صبا یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مراکز فرهنگی هنری در راستای ساخت مجموعه‌های چند رسانه‌ای و انیمیشن است که تاکنون با تولید پویانمایی‌های ماندگار و حمایت از ساخت انیمیشن‌های موفق توانسته رتبه خوبی را در این عرصه به نام خود رقم بزند. 

همزمان با اجرای مراحل پیش تولید و ساخت دکور مسابقه «فامیل بازی»، عوامل اصلی تولید این برنامه مشخص شد.

سریال «رابینسون کروزو» و مجموعه «نقابدار» از 27 دی، از شبکه تماشا روی آنتن می رود.

سیما تیرانداز بازیگر تلویزیون و تئاتر امشب به عنوان مهمان در برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما حضور خواهد داشت.

 ۲۰ رویداد ورزشی، این هفته از شبکه ورزش به صورت زنده پخش می‌شود.

 

مینی سریال شش قسمتی «به هر طریق» از شبکه چهار سیما پخش می شود.

 مجموعه مستند «پا به ماه» با موضوع لحظات خاص روزهای آخر بارداری و روز تولد؛ به تهیه کنندگی مهدیه سادات محور از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

سری جدید مجموعه انیمیشن «کوچولوهای کنجکاو» به کارگردانی و تهیه کنندگی "آتنا مسلمی" در مرکز پویانمایی صبا به تولید رسید.

برنامه «شما و سیما» از جمعه این هفته با هویت بصرى جدید پخش خواهد شد.

سریال «بعد از آزادی» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و تهیه کنندگی سعید سعدی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که این شب ها ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن می رود.

مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» از امروز ساعت 16:45 به روی آنتن شبکه یک می رود.

 

«بچه شمرون» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی تک روستا پرتره‌ای از حاج عباس صالحی صاحب گنجینه ارزشمندی از عکس‌های تجریش و شمیرانات یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.

برنامه «به وقت ایران» به بررسی بازگشت لایحه رتبه‌بندی معلمان از شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی می‌پردازد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از چگونگی ایجاد تناسب بین نقش‌های خانوادگی و اجتماعی و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی گفت.

دیدار فوتبال بین دو تیم میلان و یوونتوس امشب از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

برنامه «صبح پارسی» فردا با حضور ‌کارشناس حوزه پرورش گل و گیاه بر روی آنتن می رود.

برنامه‌ «مشاور» شبکه جهانی جام‌جم در اولین برنامه خود در بهمن ماه به موضوع برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران برای حمایت از تجار ایرانی خارج از کشور و توسعه صادرات می‌پردازد.

هشتادودومین قسمت فصل هشتم «چرخ» به بررسی  مهندسی بافت و سلول‌درمانی اختصاص دارد. این برنامه ساعت ۱۹امروز، یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز حضرت فاطمه زهرا(س)، بزرگداشت روز زن و مقام شامخ مادر، برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

برنامه «تهران 20»، دوم بهمن ماه، با حضور دکتر" سعید کریمی" معاون درمان وزارت بهداشت به بررسی مرحله سوم واکسیناسیون و موج ششم کرونا پرداخت.

شبکه های دو، نمایش و امید، امروز و در روز مادر چندین فیلم پخش می کنند.

مشاور و نویسنده در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از تفاوت‌های زنان و مردان و چگونگی شاخت و برخورد با آن گفت.

جواد انصافی کارشناس، راوی و خواننده موسیقی مکتب تهران، یکشنبه ۳ بهمن مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن به همراه متین رضوانی پور موسیقی پژوه و خواننده بیات تهران میهمان برنامه «سرنا» شبکه چهار سیما می شوند.

برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما، یکشنبه 3 بهمن ماه ساعت 14 به مناسبت درگذشت محمد رضا یزدانی خرم رئیس اسبق فدراسیون‌های والیبال و کشتی، گفتگوی این پیشکسوت و مدیر باسابقه ورزش ایران را بازپخش می کند.  

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز یکشنبه ۳ بهمن ماه اعلام شد.

«چهل‌تیکه» امشب ویژه شب میلاد حضرت زهرا(س)، میزبان یک بازیگری است که او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها در نقشِ مادر دیده‌ایم. بازیگری که کارش را در سال 1367 با فیلم «فیل در تاریکی» آغاز کرده است. 

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد