امروز چهارشنبه  6 مرداد 1400
تعداد بازدید : 178 - تاریخ خبر : 1400/03/24 - 10:08
در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛
دولت آینده باید رویکرد ورزشی داشته باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید دولت جدید در ابتدا باید کشور را از شرایط کرونا خارج کند چراکه نشاط اجتماعی وابسته به کنترل کرونا است سپس باید رویکرد ورزشی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه زنده و تلویزیونی «به وقت ایران» شب گذشته 22 خردادماه با موضوع سلامت و رابطه آن با ورزش همگانی با حضور سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و کیومرث هاشمی کارشناس ورزشی روی آنتن شبکه آموزش رفت.
وزارت ورزش 2 سال است که دارای یک اساسنامه قانونی شده است
سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ابتدا بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان 2 سال نیست که دارای یک اساسنامه قانونی شده است با وجود آنکه سالیان سال است که از تشکیل آن می‌گذرد و این وزارتخانه قریب به یک دهه اساسنامه قانونی نداشته است.
وی افزود: ما نمی‌توانیم اساسنامه‌ها را در قالب طرح مجلس بدهیم و دولت‌ها باید نسبت به آن لایحه بدهند.
دولت باید رویکرد ورزشی داشته باشد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: من معتقدم وزارت آموزش و پرورش وظیفه‌اش سنگین‌تر از وزارت ورزش است اما آنجا هم تابع سلیقه وزرایش است. ما تحصیل کرده در این حوزه کم نداریم اما معلم ورزش تربیت نکرده‌ایم.
قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در زمان کرونا که دانشگاه و مدارش تعطیل است و ما به جمعیت جوان می‌گوییم در خانه بنشیند و با فضای مجازی ارتباط برقرار کند، کم تحرکی به وجود می‌آید. دولت در دوران کرونا نتوانست اقدام عاجلی برای باشگاه‌های خصوصی و عمومی ایجاد کند و نگاه درمان محور به خرج داد که ما عوارض آن را روی حوزه سلامت و ورزش همگانی در سال‌های آینده می‌بینیم.  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره کارهای دولت سیزدهم برای ورزش همگانی مطرح کرد: دولت جدید در ابتدا باید کشور را از شرایط کرونا خارج کند چراکه نشاط اجتماعی وابسته به کنترل کرونا است. پس از آن باید فعالیت‌های عمومی، مدارس و دانشگاه‌ها از سرگرفته شود و دولت باید رویکرد ورزشی داشته باشد.
ورزش همگانی یکی از رسالت‌های مهم دنیاست
کیومرث هاشمی کارشناس ورزشی در سخنانی مطرح کرد: ورزش همگانی و یا عمومی کردن ورزش در دنیا یکی از رسالت‌های مهم دنیاست چراکه باید بحث تندرستی و سلامتی جامعه را مورد توجه قرار بدهند. اینکه ما در این 40 سال موفق بوده‌ایم یا نه باید اطلاعات را مورد بررسی قرار بدهیم.
وی ادامه داد: در یکسال گذشته کارگروهی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حوزه ورزش ایجاد شده است و باید سیاست‌های ورزش تعیین شود. پیش‌نویس اولیه  سیاست‌ها در حوزه ورزش آماده شده است و امیدواریم به تصویب برسد.
وضعیت ما در ورزش همگانی بغرنج است
کارشناس ورزشی با بیان اینکه 9 دستگاه در همگانی کردن ورزش دخلی هستند، تاکید کرد: کمتر از 15 درصد مردم ایران به ورزش روی می‌آوردند اما برخی از آمارهای دولتی خبر از 50 درصد می‌دهند که درست نیست و وضعیت ما در ورزش همگانی بغرنج است چراکه ما سیاست‌گذاری واحدی در ورزش همگانی نداریم.   
هاشمی درباره چالش‌های اساسی ورزش همگانی گفت: نبود متولی واحد، ترافیک نهادهای تصمیم‌گیرنده، سهم بسیار کم ورزش همگانی از باشگاه‌های ورزشی، واگذاری اماکن ورزشی، سهم کم شهرداری‌ها، فقر شدید قوانین و مقررات در ورزش همگانی و...چالش‌های اساسی ورزش همگانی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش دسترسی عموم مردم به زیرساخت‌های عمومی ورزش و افزایش مشارکت عموم مردم در فعالیت‌های تفریحی و رقابتی 2 راهکار برای افزایش ورزش همگانی است.
برنامه «به وقت ایران» در فصل دوم با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه‌کنندگی علیرضا عاصم یوسفی با اجرای ناصر خیرخواه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

شبکه های سیما به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر و تعطیلات پیش رو، ویژه برنامه های متنوعی را برای بینندگان خود روی آنتن می فرستند.

 معاون سیما  پس از بازدید از بخش های مختلف شبکه کودک در جمع مدیران این شبکه گفت: عزم جدی و توجه ویژه به حوزه کودک طی سال های اخیر در فضای رسانه ملی صورت گرفته است و ریاست محترم سازمان صداوسیما هم عنایت خاصی به این بخش داشته اند.

بیش از 50 فیلم سینمایی؛ در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 30 و 31 تیر و جمعه 1 مرداد از شبکه های سیما به مناسبت عید قربان روی آنتن می رود؛ «هر وقت بخوام کوتاه میام»، «تمام شب بدو»، «کاپون»، «طوفان ناگهانی»، «افسانه کوتوله ها» و «رد شب» نیز 6 اثر جدید هستند که این هفته از آنتن شبکه های سیما تماشایی می شوند.

مراسم پر فیض دعای عرفه همزمان با روز عرفه از شبکه های سیما پخش می شود و مخاطبان سیما در این روز نورانی از طریق شبکه های سیما در حال و هوای صحرای عرفات،کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و دیگر اماکن مقدس قرار می گیرند.

تعطیلات ۶ روزه عید سعید قربان و تعطیلی غیر مترقبه شنبه و یکشنبه، برای پایتخت، باکس ویژه ایجاد کرد .‌ 

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان با 29 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های یک، دو، سه، پنج، امید و کودک می رود. «ویلوبی ها»، «هیچ گاه دیر نیست»، «راز سرقت قطار»، «1800 گرم» و «وروجک ها» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شود.

شبکه ورزش سیما با تدارکی گسترده به استقبال المپیک 2020 توکیو می‌رود.

سریال «رئیس جمهور موقت» با روایتی جذاب از پشت صحنه دسیسه‌های دولتی برای اولین از قاب شبکه افق سیما مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

سریال «باهم» از شبکه تماشا پخش می شود.

برنامه گفت وگو محور «طبیب» با هدف اطلاع ‌رسانی در حوزه سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها، هر روز میزبان متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی است.

بر اساس نظرسنجی که مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما از کودکان 6 تا 11 سال و نوجوانان 12 تا 17 سال به صورت جداگانه درسراسرکشور درباره تماشای برنامه‌های بهار سیما انجام داده است مشخص شد به ترتیب 94.4 و 90.3 درصد از افراد دراین رده‌های سنی بیننده برنامه‌های مختلف تلویزیون بوده‌اند.

پنج عنوان برنامه پرمخاطب در رده سنی کودکان و دو عنوان برنامه در رده سنی نوجوان از تولیدات مرکز پویانمایی صبا مورد اقبال مخاطبان این رده قرار گرفته است.

مجتبی امینی تهیه کننده سریال «گاندو» از پخش مجدد این سریال خبر داد. 

«باغ وحش مخفی»، «بهترین دشمنان»، «رویای رانندگی: بهترین دریفت ماشین توفو فروشی»، «خوشحال باش آقای لی»، «بازندگان قهرمان» و «پدربزرگ من یک فضایی است» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه ها می رود.

میهمانان ویژه، عیدانه دورهمی شبانه امشب شب نشینی است.

 

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

شبکه های سیما، ویژه برنامه هایی برای مشارکت آگاهانه مردم برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد و شناخت بهتر نامزدها و برنامه های آنها آماده کرده و روی آنتن می فرستند.

 پخش مجموعه های نمایشی جدید سیما آغاز شد.

فصل ویژه «بریم بسازیم» به کارگردانی مجید عزیزی و مصطفی آتش مرد از شبکه یک سیما پخش می شود.

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شبکه یک سیما ویژه برنامه «صندلی من» را روی آنتن می برد.

انیمیشن «نقاش کوچولو» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت 10:30 از شبکه پویا پخش می شود.

مستند «چراغ خونه» از یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود.

«هوش برتر» با ساختاری جدید و با رقابت ٢٥٦ نفر به آنتن شبکه نشاط و سرگرمی بر می گردد.

ایرج نوذری هر روز یک «کتاب خوب» را معرفی می‌کند.

علیرضا افخمی کارگردان سریال «احضار» با اعلام این خبر گفت : قسمت بیست و پنجم این مجموعه تلویزیونی از شبکه یک سیما پخش شد اما قسمت آخر این سریال جمعه آینده ۳۱ اردیبهشت به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

شبکه نمایش در بخش موضوعی خود فیلم هایی با موضوع زندگی در طبیعت را در برنامه خود خواهد داشت.

 

در برنامه چهارشنبه «سفره سلامت» که هفتادویکمین برنامه از این مجموعه است ، دکتر مازیار فقیه نصیری عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم باغبانی از پژوهشکده مرکبات و میوه  های نیمه گرمسیری از استان مازندران به تهران آمده اند تا با ایشان در مورد خواص منحصربفرد مرکبات صحبت شود.

دکتر مینا مهرنوش به «صبح پارسی» می آید.

«باغ وحش مخفی»، «بهترین دشمنان»، «رویای رانندگی: بهترین دریفت ماشین توفو فروشی»، «خوشحال باش آقای لی»، «بازندگان قهرمان» و «پدربزرگ من یک فضایی است» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن شبکه ها می رود.

برنامه «سوره» امشب 5 مرداد ماه ویژه دهه ولایت و با موضوع تحولات کلام شیعی روی آنتن خواهد رفت.

رامین گلستانی و سید معراج موسوی ایرائی دو مهمان «شب نشینی» امشب خواهند بود.

برنامه  «چراغ» این هفته میزبان دکتر «مریم نقاشان» وکیل دادگستری ، بانوی نخبه  و فعال حقوقی بود و موضوع «علت مبارزه سیاست های غربی علیه حجاب با وجود شعار آزادی»  از منظر این کارشناس برنامه بررسی و تحلیل شد.

سپیده خداوردی بازیگر برجسته و هنرمند موسیقی کشور که پیش از این از شاگردان محمدرضا شجریان بوده و همچنین ریحانه خدایی کودک 6 ساله نقال ایرانی که قبل از شروع سوادآموزی در مدرسه به خواندن اشعار فردوسی می پردازد، مهمان یازدهمین برنامه گفت‌وگو محور «شب نشینی» بودند.

ششمین قسمت از برنامه «صبح پارسی» به میزبانی امیرمحمد زند و شمیم علیزاده، از شبکه جهانی جام جم به روی آنتن زنده رفت.

مجموعه «مهارت های زندگی» با تکنیک سه بعدی در حالی از شبکه های مختلف سیما پخش می‌شود که به تولید ۵۵۰ قسمت رسیده و ۵۰ قسمت دیگر از آن در حال تولید است. و امسال هم بر اساس نظرسنجی که مرکزتحقیقات سازمان صدا وسیما از کودکان 6 تا 11 سال انجام داده مجموعه مهارتهای زندگی با 66.2 درصد میزان بینده، جزء برنامه های اول پر مخاطب در رده سنی کودک قرار دارد.

مستند «وزن طلا» همزمان با برگزاری مسابقات المپیک در شبکه مستند به نمایش درآمده و با حضور جواد خیابانی، مجری و گزارشگر برنامه‌های ورزشی نقد و بررسی می‌شود.

بازی های کودکان در ایام قرنطینه در «صبح پارسی» امروز ساعت 9 مورد بررسی قرار می گیرد.

سوال پیامکی سه شنبه 5 مرداد ماه طرح ملی و قرآنی 1455 اعلام شد.

جدول شماره ۳۰۷ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس از تشکیل شورای کودک و نوجوان در رسانه ملی حمایت و تصریح کرد: امیدواریم شورای کودک و نوجوان صداوسیما با بهره گیری از فعالان این حوزه، به صورت مستمر و عملیاتی جلسات را برگزار و اقدامات آن را بر روی آنتن رسانه ملی ببینیم.

مهران مدیری با اعلام اینکه ۹ قسمت دیگر «دورهمی» به فینال می‌رسد، درباره‌ی نحوه برگزاری ادامه قسمت‌های این مسابقه تلویزیونی توضیحاتی را ارائه داد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد